Ana Sayfa Müridanın El Kitabı Orhan Çeker Hocaefendiden :Tasavvufi Meselelere Fıkhi Bakış

Orhan Çeker Hocaefendiden :Tasavvufi Meselelere Fıkhi Bakış

262
0

Bu kitapta; tasavvufla ilgili kavramlar açıklanmış, tasavvufla ilgili can alıcı meseleler mümkün mertebe gündeme alınıp izah edilmeye çalışılmıştır. İzahlarda tabii ki kaynak olarak Kur’an ve Sünnet esas alınmıştır.

Sünneti dışlamak gibi bir sapkınlığa karşı, bu fikrin inanca zarar verdiğini izah etmeye çalışılmıştır. Böylece müslümanın, “Doğru sadece benim bildiğim ve dediğimdir, başkaları yanlıştır.” fikrinden sıyrılıp onun dediğinden başka da doğruların olabileceğini, kendisinin de yanılabileceğini hatırlatmaya çalışılmıştır.

Prof. Dr. Orhan ÇEKER ‘in TV konuşmalarının çözümünün gözden geçirilerek tashihi yapıldı, yerine göre kaynaklar eklendi ve bu eser yayına hazır hale geldi.

Hiçbir genel dağıtıcıya verilmediği halde kısa sürede okurları tarafından çok büyük teveccüh gören bu eserin ilk baskısı Nisan 2010, 2. baskısı Haziran 2010, 3. baskısı Temmuz 2010’da yapıldı. 4.baskısı Ocak 2011 de 10,000 adet olarak yapılan bu eser, şu ana kadar 25.000 adet basılmıştır. Bu eserin Anadolu’da, Konya’da basılması ve herhangi bir ulusal yayınevi ve dağıtıcının desteği olmaksızın 25.000 rakamına ulaşması çok önemlidir.

Bu durum; halkımızın yazarına teveccühünü ve Tasavvuf gibi çok tartışılan bir konuyu, fıkıh gibi tamamen deliller üzerinden hareket eden bir ilim bakışıyla ele alması bakımından izah edilebilir. “Tasavvufî Meselelere Fıkhî Bakış” eseri bu alanda daha çok hizmet edecektir.

Kitabı İndirmek İçin Tıklayınız

CEVAP VER

Mesajınızı girin
Adınızı buraya girin