Ana Sayfa Müridanın El Kitabı Mahmud Efendi Hazretlerinin Örtü Hakkındaki Sözleri

Mahmud Efendi Hazretlerinin Örtü Hakkındaki Sözleri

513
0

“Allah sana İslam kıyafeti verdi, sen İngiliz kıyafeti giyiyorsun. Daha bu şerefinle ne kadar oynayacaksın, dönmeyecek misin hala İslam şekline”

“Çarşafı olmayan bir kadın, çatısı olmayan harap bir eve benzer.”

“Dağlar çakalsız erkekler sakalsız kadınlar çarşafsız olmaz”

“Kadınların şerefi gizli kalmalarında ve erkeklerle görüşmemelerindedir. Kadın çalışacak diye tutturmuş, sonra aç kalırlarmış. Sen karışmasana, o Allah-u Teala yarattığının rızkını verir. Sen yeter ki adam ol, Müslüman ol, uslu ol, akıllı ol.”

“Şalvar giymekten utanırsınız, sakal, cübbe, çarşaf, uzun entari, bakın İslam kıyafetidir bu. Sen bunları giymekle “ ben Müslüman’ım, benim sağlığımda İslamiyet’e kimse yan bakamaz” demek istiyorsun.”

“Şimdi kadınları okutuyorlar, düştü tavuk çakalın eline, tavuk çakalın eline düşerse ne olur? Çakal onu yer.”

“Akıllıya bir işaret yeter, şimdi diyebilir misiniz çarşafımızı muhafaza ediyoruz, namazımızı kılıyoruz, teheccüt’ümüzü kılıyoruz, namahreme çıkmıyoruz, tesbih’de çekiyoruz ancak evlenirken bir gelinlik giyiyoruz, azıcık kafire benziyoruz, o azıcık var ya o azıcık, o ağaç böceği gibidir, yer seni o.”
“Çarşaflarınızı muhafaza ediyorsunuz Elhamdülillah, ama bilmiyorum entarileriniz nasıldır?”

“Kimi söz verir ama yapmaz, tamam, söz giyeceğim çarşafı ama yakında diyor. Onu bekle, on sene… yirmi sene… “

“Para için kızlarını mektebe yolluyorlar, benim bir tane kızım var, biliyorsunuz, ufak zayıf hastalıklı bir şey. Deseler ki sana bütün dünyanın reisliğini vereceğiz, kimse karışmayacak, kızın şu dairede bir dakikacık çalışsın, Vallahi Billahi Tallahi yapmam bunu, peki sen neden nur gibi kızını eşkıyaların eline bırakıyorsun? Birde bununla iftihar ediyorsun.”

“Sizin çarşafınız bizim sarığımız, şalvarımız, sizi gören alacağını alıyor, birde tatlı sözle konuşursanız onlar ile o zaman tamam …”

“Dana kadar kızları veriyorsunuz liseye, aklınız mı gitti, yoksa ruhunuz mu gitti. Diplomayı al gel de namusun ne olursa olsun. Bana darılmayın.”

“Firavun ziyneti (süsü) gibi oldu bu diploma, herkesi kandırıyor, hacısını hocasını kandırıyor.”

CEVAP VER

Mesajınızı girin
Adınızı buraya girin